ش. خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

اذعان اندیشکده صهیونیستی به قدرت پهپادی ایران

1 دقیقه خوانده شده
اذعان اندیشکده صهیونیستی به قدرت پهپادی ایران

اذعان اندیشکده صهیونیستی به قدرت پهپادی ایران

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسرائیل دیفنس، ایران با رونمایی از دو پهپاد دریاپایه ابزار جدید خود را برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای آمریکا به رخ کشید و نشان داد تا چه اندازه در حوزه عملیاتی و دفاعی از استراتژی‌های جدیدی برخوردار است.

این نشریه همچنین در ادامه اذعان به توانمندی‌های ایران در حوزه دفاعی، اعلام کرد که این قدرت پهپادی حتی می‌تواند تا حوزه دریای مدیترانه کشیده شود.

نشریه «اسرائیل دیفنس» در ادامه به معرفی دو پهپاد ایرانی پرداخته و نوشته است که ایران اخیرا از دو فروند پهپاد جدید رونمایی کرده و آن را در اختیار نیروی دریایی سپاه پاسداران قرار داده است. اولین پهپاد به نام «سیمرغ» که ماه گذشته به دست امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ایران معرفی شد و دیگری «پلیکان-۲» که از قابلیت‌های بالای نظامی برخوردار است».

اسرائیل دیفنس پهپاد پلیکان را اینطور معرفی کرده: «این پهپاد دارای چهار موتور و پنج پروانه است و قابلیت پرواز از عرشه کشتی‌های ایرانی را دارد و می‌تواند بر همان عرشه‌ها فرود هم بیاید. حسگر‌های نوری نیز بر این پهپاد‌ها نصب شده که امکان انجام عملیات شناسایی را در لحظات مختلف شبانه روز دارد».

اسرائیل دیفنس، سپس قدرت پهپادی ایران را به عنوان یک بازوی قدرت علیه تهدیدات آمریکا در منطقه بیان می‌کند و می‌نویسد: «معرفی پهپاد‌های جدید نیروی دریایی ایران نشان دهنده مفهومی جدید است که ایران به دنبال تثبیت آن است. این استراتژی جدید شامل به کارگیری گسترده پهپاد‌ها در فواصل قابل توجه از ساحل و کشتی‌های مبدأ می‌شود. این پهپاد‌ها در تهیه تصاویر از یک هدف دریایی و انتقال آنی آن از طریق کانال‌های ارتباطی به مقر اصلی نقش مهمی را ایفا می‌کنند».

به نوشته اسرائیل دیفنس، کشتی‌های ایرانی ضمن افزایش سطح اطلاعات خود از محیط پیرامون به وسیله پهپاد‌های مستقر، می‌توانند از حداکثر بُرد موشک‌های ضدکشتی خود استفاده کنند.

این گزارش در انتها تاکید می‌کند که استراتژی ایران نشان دهنده گسترش فعالیت‌ها در محیط دریایی است که بزودی می‌تواند به دریای سرخ و مدیترانه نیز سرایت کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است ندیده باشید