ی. شهریور ۳۰ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

برج ایفل از آهنِ دزدی ساخته شده است

یک پایگاه عربی در گزارشی نوشت برج ایفل که امروز به عنوان نماد غرور ملی فرانسه شناخته می‌شود از آهن و فولادی ساخته شده که از معادن الجزایر به سرقت رفته است.

برج ایفل از آهن دزدی ساخته شده است!

 

 

 

 

 

، شاید کمتر کسی بداند که در کنار جنایات متعددی که فرانسه در زمان استعمار الجزایر در این کشور انجام داد، بسیاری از معادن و منابع طبیعی آن را نیز به سرقت برد.

فرانسه از سال ۱۸۳۰ تا ۱۹۶۲ به مدت ۱۳۲ سال الجزایر را تحت اشغال خود داشت و در این مدت جنایات زیادی در این کشور مرتکب شد؛ از جمله بریدن سر هزاران نفر از مردم و نیروهای مقاومت این کشور که امروز جمجمه بیش از ۱۸ هزار نفر از آنها در موزه مردم‌شناسی پاریس در معرض دید عموم قرار دارد.

یک پایگاه عربی به نام «ساسه بوست» با بیان این مقدمه در گزارشی نوشت فرانسه در دوران استعمارگری خود علاوه بر این جنایات، منابع زیرزمینی الجزایر را نیز برای باشکوه کردن پایتخت خود و ساخت بناهای بلند به سرقت برد.

طبق گزارش این پایگاه عربی، در حالی که فرانسه مدعی است که آهن برج موردنیاز برای ساخت برج ایفل را از شهرهای لوریان و نانت تامین کرده است، شواهد تاریخی حاکی از آن است که آهن بکاررفته در بلندترین و پربازدیدترین بنای جهان از معادن الجزایر به دست آمده است.

ارتفاع برج ایفل که ساخت آن در سال ۱۸۸۷ آغاز و پس از بیست و شش ماه در سال ۱۸۸۹ به پایان رسید، ۳۲۴ متر است و در ساخت آن از حدود ۱۸ هزار قطعه آهن و ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره استفاده شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «ساسه بوست»، در زمان استعمار الجزایر، پس از آنکه فرانسوی‌ها آهن معادن این کشور را استخراج کرده و به کشور خودشان فرستادند، «گوستاو ایفل»، طراح برج ایفل، از کیفیت آن ابراز شگفتی کرد و در نتیجه، ده‌ها تُن آهن از معادن الجزایر استخراج و به فرانسه منتقل شد تا از آنها برای ساخت برج ایفل استفاده شود

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *