د. مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

تداوم عملیات پاکسازی مناطق مختلف غوطه شرقی از لوث وجود تروریست ها


نقشه وضعیت مناطق درگیری
با پاکسازی بیت نایم، با دوشکا می‌توان از شرق به غرب غوطه تیراندازی کرد و هدف هایی را مورد اصابت قرار دهد.
منابع میدانی در سوریه از تصرف منطقه شیفونیه در جنوب شرقی دوما خبر می دهند. توضیح اینکه الریحان‌ و شیفونیه در شمال شرق غوطه، دیوار شرقی دژ تروریست های دوما محسوب می شدند. شهر مهم دوما، مرکز اصلی تجمع تروریست هاست.
تروریست ها در غرب غوطه در انتظار نیروهای محور مقاومت بودند اما نیروهای خودی از شرق غوطه (در بیت‌نایم) دست به عملیات زده و ضربه نهایی را وارد کردند.
ملاحظه: بیانیه ای توسط سرکرده‌های گروهک‌های تروریستی در غوطه منتشر شده و مردم را به مرگ در صورت رفتن به سمت ارتش تهدید کرده اند که بنظر می رسد همه چیز در این منطقه تمام شده است.
نیروهای ارتش سوریه پس نزدیک به دو هفته درگیری سنگین با تروریست ها، تاکنون موفق شده اند نزدیک به ۴۰ درصد از مناطق اشغالی غوطه شرقی را مطابق نقشه زیر پاکسازی کنند. اما نکته مهمتر، فقدان روحیه و انگیزه تروریست ها برای مقاومت در برابر حملات پی در پی نیروهای محور مقاومت است که عملا شیرازه کار از دست تروریست ها و اربابان شان خارج شده و هرلحظه انتظار فروپاشی نهایی را می کشند. در این رابطه موضع گیری شتاب زده رئس جمهور فرانسه است که خواستار توقف عملیات شده است!!
غوطه شرقی
مناطق تحت اشغال تروریست ها
رئیس جمهور فرانسه؛ امانوئل مکرون ساعاتی پیش در تماس با رئیس جمهور کشورمان، خواهان توقف فوری نبردها در غوطه شرقی شد. وی از تهران خواست با نفوذ خود بر اسد از وی بخواهد تا این حملات را متوقف کند!
قدرت های استکباری که تا چند روز قبل فکر می کردند با استفاده ابزاری از شورای امنیت سازمان ملل و تهاجم نظامی همه جانبه به نیروهای محور مقاومت در سوریه می توانند، مانع از حذف کامل تروریست ها در غوطه شرقی شوند، در شرایط فعلی با ناباوری مشاهده می کنند که چطور تروریست های دست پروره آنان در حال فروپاشی و به دنبال آن از بین رفتن نفوذ و استیلای غرب بر منطقه حساس غرب آسیا می باشند

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *