چ. آذر ۵ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

توافق روسیه با کشورهای اروپایی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه از توافق این کشور با طرف‌های اروپایی بر سر طراحی تدابیری جهت مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه از توافق کشورش با طرف‌های اروپایی برای محافظت از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌ها در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داده است.
اینترفکس به‌نقل از «اولیانوف» نوشت: «با اروپایی‌ها درباره تدوین تدابیر مشترک برای محافظت از فعالان اقتصادی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران به توافق دست یافته‌ایم».
«اولیانوف» همچنین گفت پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌‌ای، ایران بایستی به اجرای تعهدات خودش، به‌ویژه اعطای دسترسی به آژانس برای انجام بازرسی‌های لازم ادامه بدهد.
او همچنین تصریح کرد آمریکا نباید کاری بکند که ایران را به خروج از برجام وادار کند. این دیپلمات روس همچنین تأکید کرد نیاز به انجام هیچ تغییری در رویه‌های موجود برای تحویل اقلام هسته‌ای و اقلام دارای کاربری‌های دوگانه به ایران وجود ندارد.
«اولیانوف» درباره تلاش‌های آمریکا برای توافق با کره شمالی جهت دستیابی به توافقی برای خلع سلاح‌های هسته‌ای این کشور هم اظهارنظر کرد. او گفت آژانس ممکن است به این تلاش‌ها بپیوندد.
اینترفکس به‌نقل از این دیپلمات روس نوشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ممکن است بعد از برچیدن تأسیسات هسته‌ای نظامی کره شمالی به روند خلع سلاح هسته‌ای این کشور بپیوندد».
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *