س. تیر ۲۴ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

دستاوردهای جدید هوانیروز ارتش رونمایی شدند


تاریخ : سه شنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۷ | ۰:۴۸ | نویسنده : اسکندری
رژه بالگرد های هوانیروز در روز ارتش
دستاوردهای جدیدهوانیروز ارتش در رمپ و باند جدید هوانیروز رونمایی شد.
صبح دبروز با حضور امیر علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نزاجا از سه دستاورد بومی هوانیروز در رمپ و باند جدید هوانیروز رونمایی شد.
موشک شفق
موشک شفق نخستین بار در صنعت بالگردی ارتش با دستان توانمند متخصصان جوان هوانیروز طراحی، تولید و مورد آزمایش قرار گرفته است. از خصوصیات بارز موشک شفق، برد ۸ تا ۱۲ کیلومتری است که اهداف را مورد رهگیری و اصابت دقیق قرار می‌دهد.از ویژگی‌های دیگر این موشک بومی بودن فناوری ساخت و طراحی است.
فیلم/ ارتقای برد موشک‌های بالگردی هوانیروز
دوربین دید در شب
از برنامه‌های دیگر هوانیروز عملیاتی کردن دوربین دید در شب و نصب بر روی تمامی بالگردهای هوانیروز بود. با این کار علاوه بر افزایش برد عملیاتی و پایش دشمن متخاصم در دل شب، قدرت مانور و آتش این وسایل پرنده ارتقا یافته است.
تسلیح بالگردها به راکت‌انداز و تیربار
دستاورد دیگر هوانیروز ارتش، تسلیح هجومی به تهاجمی و تجهیز بالگردهای شناسایی، پشتیبانی و ترابری هوایی هوانیروز به سامانه راکت انداز و تیربار است که موجب ارتقای قدرت تهاجمی و پوشش نقاط ضعف عملیاتی در رزم نزدیک می‌شود.امروز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاسی از شهدا و پیشکسوتان و همچنین عینیت بخشیدن به اوامر مطاع و نورانی و مبارک مقام معظم رهبری قدرت بالگردی منطقه است

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *