عملیات روانی ایادی دشمن در جهت انفعال و کوتاه آمدن در برابر فشارهای استکبار جهانی


آقای سریع القلم در همایش اقتصادی که اخیراً برگزار شده به بخش خصوصی توصیه نموده که تغییر سیاست خارجی و رفتن امنیت ملی ذیل اقتصاد را مطالبه کنند و طرف مذاکره، سیاسیون و نظامیان باشند. به عبارت دیگر وی از بخش خصوصی و مشخصاً از اتاق بازرگانی ایران و تهران و اتاق اصناف خواسته تا حاکمیت را برای صرف نظر از امنیت ملی (منظور قدرت دفاعی، حضور در منطقه و…) برای توجه به اقتصاد تحت فشار قرار دهند.
ملاحظه: محمود سریع القلم مشاور ارشد سابق رئیس جمهور در امور بین الملل و چهره نزدیک به وی که تئوریسین اصلی حل شدن در نظام جهانی می باشد، با توصیه فوق قصد دارد در وضعیت موجود که عملاً اقتصاد مقاومتی کنار گذاشته شده و اوضاع اقتصادی دچار آشفتگی شده و نیز تبعیض گسترده بخش هایی از مردم را معترض کرده، بخش خصوصی هم با اقدامات ضد ملی وارد میدان شده و با واگرایی نسبت به معیشت مردم، نظام و حاکمیت کشور (منظور ولایت فقیه) را تحت فشار گذاشته تا از اصول و مبانی انقلاب عقب نشینی کرده و در مسائل کلان خارجی به دشمن امتیاز داده و مثلاً تن به مذاکره موشکی و تنها گذاشتن محور مقاومت در منطقه و در برابر تروریست ها و حامیان منطقه ای و بین المللی آن شامل رژیم صهیونیستی، آل سعود، آمریکا، اروپا و ترکیه و… دهند.
لازم به یادآوری است تجربه سال ۹۱ نیز نشان میدهد اقدامات تخریبی بخش خصوصی بویژه متصدیان ذینفع در واردات از جمله خودداری از واردات بعضی نیازهای ضروری مثل خوراک مرغ یا نیاوردن ارز پتروشیمی به داخل و… مشکلات معیشتی مردم را تحت تأثیر مضاعف قرار می دهد خصوصاً اینکه در چند هفته اخیر افزایش بی رویه ارز در کنار انفعال و بی عملی دستگاههای مسئول در جریان است.
این افراد که چند سال اخیر زمام امور اقتصادی را در اختیار دارند به جای پاسخگویی به فاجعه اقتصادی که با گره زدن مسائل کشور به وعده های خارجی موجب شده اند، حالا در موضع منجی به دنبال ایجاد فشار اجتماعی برای تسلیم شدن در برابر فشارهای خارجی و به خطر افتادن امنیت ملی هستند!
بنابراین اگر مردم و جریان های انقلابی در هفته های آتی تا میانه بهار، هوشیار و مترصد وادادگی دولتمردان، در صحنه و معترض به وضع موجود و دی نفعان و طراحان وابستگی نباشند، امکان انداختن کشور در مسیرهای فاجعه بار و برگشت ناپدیر وجود دارد که عمق و حجم آن با برجام قابل مقایسه نیست

0
برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *