فرمانده انتظامی قزوین خبر داد: کشف بیش از ۴۵۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۴۵۷ هزار عدد مواد محترقه و بازدید از ۱۱۲ واحد صنفی و دستگیری ۶ نفر از عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی محمودی در تشریح این خبر گفت: تجربه‌ تلخ حوادث سال‌های گذشته در مراسم چهارشنبه‌ آخر سال، همواره موجب دغدغه و نگرانی خانواده‌ها و پلیس در آستانه‌ ایام نوروز است.

وی با اشاره به خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش‌زا و خطرآفرین گفت: برخورد قاطعانه با افراد معدودی که با رفتارهای غیرقانونی، ناهنجار و پرخطر، ایجاد راهبندان، سد معبر، ایجاد مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا، نظم و امنیت عمومی شهرها را مختل می‌کنند، مطالبه‌ به حق آحاد مردم از متولیان اصلی برقراری نظم و امنیت است.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی که با همکاری پلیس آگاهی و پلیس اطلاعات به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار چهارشنبه آخر سال برگزار شد، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح تعداد ۱۱۲ واحد صنفی با هماهنگی مراجع قضائی مورد بازدید قرار گرفت که تعداد ۴۵۷ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف شد.

محمودی با اشاره به دستگیری ۶ نفر از عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه و آتش‌زا در استان اضافه کرد: افرادی که با تهیه و فروش مواد محترقه موجب اخلال در نظم و امنیت عمومی شوند هم تا پایان ایام نوروزی در بازداشت می‌مانند.

وی در خاتمه با توصیه به شهروندان برای کنترل فرزندان خود از آنان خواست: احترام به حقوق هموطنان را فراموش نکنند و رفتارهای پرخطر را تفریح به شمار نیاورند تا به دلیل لحظه‌ای شادی و هیجان کاذب، حادثه‌ای ناگوار را برای خود و دیگران رقم نزنند.

0
برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *