ش. خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۹

دنیای خبر

مهم ترین رویدادهای ایران و جهان

ناوشکن های کلاس موج فردا به نیروی دریایی ملحق می شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش : فردا شاهد الحاق نسل جدیدی از ناوشکن های کلاس موج و نسل سوم جماران به نیروی دریایی در جنوب کشور خواهیم بود.

به گزارش رجانیوز به نقل از  فارس، امیردریادار حسین خانزادی،  فرمانده نیروی دریایی ارتش  در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهرانکه به مناسبت هفتم آذر سالروز نیروی دریایی سخن می‌گفت، با اشاره به حرکت رو به جلوی انقلاب در چهل سال گذشته گفت: نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس کارنامه درخشانی داشت که حماسه ۷ آذر در شصت و سومین روز دفاع مقدس و عملیات مروارید در شصت و هفتمین روز دفاع مقدس سیلی محکمی به رژیم بعث عراق زد.

وی گفت: در دهه دوم انقلاب برای تامین قطعات مورد نیاز کاملا به بیرون وابسته بودیم اما به دلیل تحریم ها روی پای خود ایستادیم و چون ظرفیت ها و جوانان خود را باور کردیم توانستیم تجهیزات مورد نیاز خود در دریا را خودمان بسازیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی انسانی را با بهره گیری از آموزه های دینی و انقلابی خودمان تربیت کردیم و با همین رویه دهه سوم انقلاب را با خیز بلندتر طی کردیم و موفق شدیم ناوهای موشک انداز و زیردریایی های کلاس غدیر را خودمان بسازیم و به نیروی دریایی با ظرفیت اقیانوسی تبدیل شویم.

امیر خانزادی گفت: مبارزه با دزدان دریایی را هزاران کیلومتر آنطرف تر از مرزهای آبی کشور با جدیت دنبال کردیم و تا امروز ۵۸ ناوگروه را به خلیج عدن هدایت کردیم تا با دزدان دریایی مقابله کنند و سازمان جهانی دریانوردی بارها به علت مبارزه با دزدان دریایی از ما تقدیر کرد.

وی افزود: دهه چهارم انقلاب مملو از اقدامات بدون توقف بود و پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم و چرخه های قابلیت سازی را در مکران شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت دریایی ایران است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، زیردریایی غدیر ۹۵۵ ، نسل جدید زیردریایی های راهبردی کلاس فاتح و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب جمهوری اسلامی ملحق می کنیم و فردا شاهد الحاق نسل جدیدی از ناوشکن های کلاس موج و نسل سوم جماران به نیروی دریایی در جنوب خواهیم بود و در پی آن ناوشکن های دنا و برای بار دیگر ناوشکن دماوند را تا چند ماه آینده احیا و به نیروی دریایی ملحق می کنیم.

امیرخانزادی با اشاره به اینکه یاوه‌گویان و دشمنان انقلاب بدانند نهال انقلاب تنومندتر شده است ، افزود: امروز آمریکایی‌ها در سرازیری افول افتاده‌اند و بی‌آبرویی و خفت آنها در این چهل سال روز به روز بیشتر شده است.

وی گفت: امروز پرچم شکوهمند ایران اسلامی بر عرشه ناوشکن‌های تمام ایرانی در عرصه اقیانوس‌ها در حال اهتزاز است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است ندیده باشید